RSS
 

Spływ do Szczawnicy

16 lut

Jednym z najpiękniejszych plus w najwyższym stopniu tajemniczych pasm górzystych w Polsce jest prążek Pienin, charakteryzujące się strzelistymi kondycjami skalnymi pobudowanymi fundamentalnie spośród wapieni jurajskich. Od momentu południa Pieniny graniczą z pasmem Magury Spiskiej, oraz od chwili północy z Gorcami natomiast Pasmem Radziejowej. Przepływająca na krzyż kompletne Pieniny jedna z najogromniejszych górzystych rzeczek w Polsce – Dunajec, porcjuje je na trzy części: Pieniny Spiskie rozciągające się pomiędzy Dursztynem tudzież Niedzicą spośród najważniejszym pikiem Upał (883 m n.p.m.),

Trasa rowerowa na Słowację

Ścieżka rowerowa Szczawnica Czerwony Klasztor

Pieniny Właściwe poziome pomiędzy Czorsztynem zaś Szczawnicą tudzież Miniaturowe Pieniny rozciągające się pośrodku Dunajcem na wysokości Szczawnicy oraz przełęczą Wydziela na wschodzie.Najbardziej romantyczne a umiane są Pieniny Należyte z najwyższym pikiem – Okrąglicą (982 m n.p.m.), należącą do masywu Trzech Fermat. Dziwacznie pierwszy kulminacja Pienin znajduje się w Pieninach Małych tudzież istnieje nim Obfita (1052 m n.p.m.).Z wierchów Trzech Fermat rozpościera się olśniewająca mnogość unikalnej w wielkości europejskiej atrakcji turystyczno-krajobrazowej regionu – spływu tratwami zwrotem Dunajca.

Pieniny Przełom Dunajca

Przełom Dunajca w Pieninach

Początkowo spływ startował się u podnóży niedzickiego zamku w Zwrocie Czorsztyńskim mimo to w stosunku spośród konstrukcją zasuwie oraz afektowanych zbiorników hydrologicznych, molo flisacką przekazano aż do Sromowiec Wyżnych-Kątów. To naturalnie spośród tego miejsca rokrocznie, od momentu kwietnia aż do końca października otwierają spływ drętwymi tratwami wprawieni w swoim zawodzie flisacy. Marszruta spływu do Szczawnicy, biegnąca licznymi pętlami po wielokroć spośród bezceremonialnymi zwrotami przygotowywanymi przez Dunajec, oblicza 18 km oraz bije się ją w etapu 2,5 godziny. Krajobrazy na dochodzące aż do 500 m wielkości ściany skalne plamią gawiedziom wagabundów zachwycać się śliczne krajobrazy także unikatową naturę Pienin, a przede wszelkim dostarczają niezapomnianych zachować się.Masyw górski Trójka Korony to bilet wizytowy Pienin Godziwych. Nad północno-wschodnią częścią tego pasma panuje Sokolica (747 m n.p.m.) – pik porośnięty bukowo-jodłowymi lasami, kamienny poszczególnie wobec samym wierzchołku, tudzież na malejących południowych stokach zachowujący liczące sobie po kilkaset lat reliktowe sosny.

Jeśli szukasz noclegu dla rodziny w Szczawnicy polecam 
http://podwierzba.eu/oferta

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Atrakcje, Góry, Pieniny, Podhale

 

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~szukam noclegu

    6 lipca 2016 o 13:43

    Świetne zdjęcia i najlepsza trasa rowerowa w południowej Polsce.